Aku program STIHL

Nářadí STIHL má již dlouho samostatnou řadu akumulátorového nářadí. Vedle benzínových a elektrických přístrojů tak můžete využít tiché a přitom výkonné nářadí od tradičního výrobce zahradní techniky. Akumulátorové stroje STIHL pokrývají všechny činnosti v domě, na zahradě nebo v lese a jsou přirozenou alternativou i konkurencí sekačkám, křovinořezům, motorovým pilám a dalšímu nářadí na klasický benzínový nebo elektrický pohon.

 

Akumulátorové nářadí STIHL je vyráběno ve 4 produktových řadách. Pro každý akumulátorový přístroj doporučuje STIHL akumulátor o konkrétní kapacitě pro zajištění optimálního výkonu stroje sestávajícího se z maximálního využití výkonu a všech funkcí nářadí, dostatečné doby provozu na jedno nabití akumulátoru, nízké celkové hmotnosti přístroje s akumulátorem a optimálního rozložení hmotnosti při práci a tím vysoké pracovní ergonomie. To však nezabraňuje využití akumulátoru stejné řady s nižší, nebo vyšší energií. Tímto způsobem je zajištěna velká variabilita využití akumulátoru bez nutnosti pořizovat zvláštní baterie pro každý druh nářadí.

STIHL AP Systém

Akumulátorová řada pro profesionální nástroje s vysokým výkonem. Všechny akumulátory jsou s ochranou proti stříkající vodě a mají třídu krytí IPX4. Je proto možné je používat i v dešti.

STIHL AK Systém